מתחתנים בזמן התואר? כך תעשו את זה נכון

אם אתם רוצים להתחתן כשאתם עדיין סטודנטים באקדמיה, קחו בחשבון שתצטרכו לתכנן הכול בדקדקנות רבה יותר. אחרי הכול, לא קל ללהטט בין שתי המשימות בו זמנית, וזה לגמרי ברור.

אז אם אתם בעיצומו של התואר הראשון בלימודי קרימינולוגיה או בלימודי קיימות, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון.

היצמדו ללוח הזמנים

חשוב לשמור על הלו״ז הקשור ללימודים שלכם. בדרך זו תוכלו להבטיח שתגישו כל עבודה בזמן ושתהיו מוכנים לכול בחינה. אבל כשמוסיפים לכך גם את ארגון החתונה, את העבודה ואת החיים האישיים, מן הסתם הזמן הפנוי שלכם ילך ויעלם. לכן, כדי שלא תסטו מהמסלול בחרו ביום או יומיים בשבוע שבהם תתמקדו בעיקר בתכנון החתונה. אם חסרה לכם מוטיבציה, תוכלו לדרבן את עצמכם עם המוסיקה האהובה עליכם, כוס יין וכמה פינוקים מתוקים. 

את שארית השבוע הקדישו ללימודים או לפעילויות אחרות, ונסו לא לגלוש לשיחות על החתונה. ככול שתצליחו להפריד באופן מוחלט בין הלימודים לחתונה, כך יהיה לכם ברור יותר מה צריך לעשות לטובת כל אחד מהם, מה שיכול לחסוך לכם הרבה זמן, מתח ובלבול.

תכננו מראש

הכינו לעצמכם לוח שנה ראשי והכניסו את כל התאריכים החשובים הקשורים לחתונה וללימודים. עדכנו את הלוח לעתים קרובות ככול האפשר, והקפידו לכלול בו כל משימה הקשורה ללימודים האקדמיים. לאחר מכן הוסיפו את התאריכים הקשורים לחתונה (כמו תאריכי המדידה של שמלת הכלה, תאריכי מסיבות הרווקות/רווקים, ותאריכים להזמנת הספקים לחתונה שלכם). 

לאחר שתכניסו ללוח את כל התאריכים, יהיה לכם קל יותר לראות אם יש אירועים חופפים, או אם יש זמנים שבהם אתם עלולים להיות עסוקים עד מעל לראש.

לנהל את התקציב שלכם

בעת בניית התקציב לחתונה, קחו בחשבון גם את ההוצאות הלימודיות שלכם בתקופה שלפני החתונה, ואת ההוצאות הגדולות יותר שימתינו לכם אחרי החתונה (כמו תשלומים להחזר הלוואת הסטודנטים). לאחר שתמצאו את הספקים המתאימים לתקציב שלכם, כדאי לברר אם תוכלו לשלם להם בתשלומים, כדי שתוכלו לתכנן הכול מראש.

ליצור סדר עדיפויות למשימות השונות

אם, למשל, אתם צריכים להגיש סמינריון במועד מסוים שאינכם יכולים לדחות, בוודאי תעדיפו להשקיע ולסיים את העבודה בזמן לפני שתתפנו להשקיע את כל האנרגיה שלכם במשימות הקשורות לחתונה. מצד שני, יש דברים מסוימים הקשורים לחתונה, כמו שליחת הודעות ׳שריינו את התאריך׳, הזמנת אולם או שכירת צלם, שתצטרכו לעשות בזמן ולמחוק אותם מרשימת המטלות מוקדם ככול האפשר ולא מאוחר מדי.

התמקדו בדבר אחד בכול פעם כדי להימנע מתחושה של עומס שעלולה להרפות את הידיים, והציצו ברשימות שלכם לעתים קרובות כדי להישאר מעודכנים.

לבסוף, כשאתם עסוקים באיזון בין הלימודים לתכנון החתונה, אל תשכחו להקדיש קצת זמן גם לפינוק עצמי. לפעמים כדאי לעזוב הכול, להירגע ולהתמקד לרגע כדי לראות באופן ברור יותר את התמונה הגדולה. 

 

מתחתנים בזמן התואר - כך תעשו את זה נכון
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם