ההשפעה של העיצוב האדריכלי על האווירה והתחושה באולם האירועים

זו עונת החתונות, וזוגות ממהרים להזמין את המקום הקסום ביותר שנמצא בהישג ידם, כדי לערוך בו את מסיבת החתונה שלהם. אבל זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע. חשוב לוודא שכל הגורמים נלקחו בחשבון, כולל מספר האורחים, האטרקציות שיבדרו את האורחים בחתונה, רמת האינטימיות הרצויה וכמובן גם הסגנון או הנושא של החתונה שלכם.

עם זאת, במאמר זה נתייחס להיבטים השונים אליהם מתייחסים האדריכלים כשהם מעצבים, למשל, אולם אירועים, כך שהעיצוב יוכל ליצור תגובה רגשית באורחים הנוכחים באירוע? מדובר באלמנטים כמו: התקרה הגבוהה, הנוף הנשקף מבעד לחלונות הענק הממוסגרים במסגרות אלומיניום, הצבעים השולטים בחלל, מאפייני התאורה והמרחב בכללותו.

גובה התקרה

אולי אף פעם לא חשבתם על גובה התקרה באולם, אבל למרחק בינינו לבין הנקודה הגבוהה ביותר בחלל יכולה להיות השפעה על המחשבות ועל הפעולות שלנו. תקרות גבוהות כמו אלו הנמצאות באולמות אירועים, עשויות לטפח תהליכי חשיבה מופשטים וחופשיים יותר, לעומת תקרות נמוכות, כמו אלה הנמצאות במשרדים, ומאפשרות לנו ראייה ספציפית וממוקדת יותר על הדברים.

הנוף הנשקף מהמבנה

כשאתם בוחרים באולם אירועים, שימו לב לנוף הנשקף מבעד לחלונות, ואולי תרגישו את היכולת שלו להשפיע על כושר הריכוז שלכם, בעיקר אם המבנה משקיף לנוף טבעי. מחקרים הראו שכאשר אנחנו משקיפים על נוף טבעי, אנחנו ממוקדים יותר. אגב, גם אם האולם ממוקם בסביבה עירונית, אבל משקיף לגן נפלא, הוא לא ישאיר אותנו אדישים מבחינה רגשית.

צבע ותאורה

אפילו משהו פשוט כמו צבע הקירות באולם יכול להשפיע על מצב הרוח של הנוכחים. קחו למשל את אפשרויות העיצוב של ההסעדה באולם. המטרה שלכם היא שהאורחים ירצו להרגיש נוח וישמחו להישאר כדי לבלות אתכם עד סוף המסיבה. אם כך, בחירה בצבעים חמים שמוארים באור רך, יכולה להשיג מטרה זו. לעומת זאת, ארוחה עם תאורה קרה וקשה (כמו תאורת פלורסנט) תגרום לאורחים לאי נחת והם עשויים להזדרז ולצאת מוקדם יותר.

לוח הצבעים יכול לעורר מצב רוח או רגש מסוים. לדוגמה, כחול ולבן נוטים להשרות תחושות של שלווה ורוגע, כתום מעודד התלהבות, ואילו גוונים של ירוק יכולים לעזור להפיג מתחים.

באופן דומה, הדרך שבה החלל מואר משפיעה על הרגשות שלנו. למשל, אור בהיר עשוי להגביר תחושות הן חיוביות והן שליליות. גם לגוון התאורה יש השפעה על התחושות שלנו. למשל, תאורה בגוונים של כחול גורמת לתחושות ערניות ואנרגטיות יותר.

המרחב הפנימי

עיצוב החלל הפנימי של האולם אמור לנצל היטב את החלל הנתון. לשם כך, האדריכל יבחר בעיצוב המתאים למגוון המשימות שאנשים מבצעים באולם אירועים, כמו אזור אכילה, פינת די.ג׳יי, רחבת ריקודים, מיקום לאטרקציות השונות כמו מפל שוקולד או מצלמת סלפי אינטראקטיבית ועוד.

אדריכלים מודעים לעובדה שעליהם לאזן בין הצורה לבין התפקוד של החלל, כדי להציע לקהל הרחב אולם אירועים מושלם לכול סוג של חגיגה.

ההשפעה של העיצוב האדריכלי על ההשפעה והתחשובה באולם האירועים
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם